menu

Muzyka pojednania - Ogólnopolska Biesiada Cygańsko-Słowiańska

29.07.2017, godz. 02:00
DON VASYL
DON VASYL foto: AKPA

Ogólnopolska Biesiada Cygańsko-Słowiańska zbliża się wielkimi krokami. Już 5 sierpnia do Połczyna-Zdroju zawitają największe gwiazdy muzyki cygańskiej i nie tylko. Wystąpią: Terne Roma, Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy, Trubadurzy oraz zespoły i wokaliści z całej Polski.

Bogdan Trojanek (51 l.), który jest pomysłodawcą imprezy oraz prezesem Królewskiej Fundacji Romów, podkreśla, że wydarzenie ma na celu promowanie kultury Romów, wzmacnianie tożsamości oraz integrację ze wszystkimi, którzy kochają muzykę. - Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga. Romowie to Cyganie stąpający po słowiańskiej ziemi. Poprzez swoją muzykę i kuchnię zapraszamy wszystkich ludzi do integracji z nami. Porzuciliśmy życie taborowe i idziemy z duchem czasu, choć wciąż jesteśmy wierni naszej tradycji, z której jesteśmy dumni - podkreśla w rozmowie z "Super Expressem" lider zespołu Terne Roma.

Podczas imprezy nie zabraknie również degustacji potraw i oczywiście wróżb. Biesiadę poprowadzą Zofia Czernicka (68 l.) i Jarosław Milner (25 l.) oraz Bogdan Trojanek, a wszystko pokaże na żywo Telewizja Polska.

ZOBACZ: Przystanek Woodstock - kto zagra? Lista artystów i godzinowy line up

WIĘCEJ ROZRYWKI