menu

Jak być pożądaną?

28.04.2017, godz. 02:00
Jak być pożądaną
foto:

Co innego działa podniecająco na kobiety, co innego na mężczyzn. Nawet afrodyzjaki są zróżnicowane ze względu na płeć. Bo choć można znaleźć pewne podobieństwa (np. seksowność długich nóg), to jednak różnic jest dużo, dużo więcej.

Dwa w jednym, także w łóżku

Mężczyznom, którzy chcą wzniecać pożądanie u kobiet, australijscy psycholodzy Barbara i Allan Pease radzą być jednocześnie rycerzami i rozpustnikami. Natomiast kobietom, pragnącym podwyższać poziom męskiego testosteronu, zalecają bycie damą i ladacznicą zarazem.

Przy czym nie chodzi o to, by stawały się damami na salonach, a kurtyzanami w łóżku. Co prawda, jeśli chcą (i potrafią) mogą być damą na salonach, ale w łóżku te dwie role powinny się łączyć. - Kobieta aktywna, pełna fantazji i bez zahamowań raz będzie ujeżdżającą go, narzucającą rytm kowbojką, a raz odegra rolę zdominowanej w pozycji klasycznej czy od tyłu. I oboje odczują w tych rolach głęboką satysfakcję - zapewniają psycholodzy. - Tylko bez przesady. Pomiędzy damą a ladacznicą powinna być zachowana równowaga.

Pączek i dynia postawią penisa

Przez żołądek do serca. Podobno. I coś w tym pewnie jest, bo mężczyznom wyraźnie rośnie libido, gdy kobieta pachnie wcale nie różą czy jaśminem, ale słodkimi przyprawami do ciast. Do ciekawych wniosków doszli naukowcy z Badawczego Instytutu Terapii Zapachem i Smakiem w Chicago. Otóż zaobserwowali, że zapach pączków czy ciasta z dyni powoduje u mężczyzn lepsze ukrwienie penisa, co zostało zbadane urządzeniem zwanym fallometrem.

Jednak, dodają naukowcy, wpływ zapachów i smaków na podniecenie seksualne jest sprawą indywidualną. Np. Brytyjczycy uwielbiają czuć na swoich kobietach zapach.pieczeni lub grillowanego mięsa. Brrr.No, ale co kto lubi.

- Być może jest to związane z tym, że nasze mózgi wciąż mają skłonność do kojarzenia obfitych potraw z okazją do uprawiania seksu - tłumaczą eksperci.

Cylindryczne kształty i wiotki nadgarstek

Chcesz, żeby właśnie w tobie ujrzał kobietę, za którą będzie szalał? Oto kilka rad australijskich ekspertów:

- Eksponuj swój nadgarstek - podczas chodzenia, siedzenia itp. Dla mężczyzn to bardzo atrakcyjny gest, bo dający im sygnał, że mogą dominować. Kobiece nadgarstki uważane są za strefę wysoce erogenną, bo jest to jedno z miejsc o najdelikatniejszej skórze.

- Jeśli twoja figura nie ma kształtu klepsydry (a właśnie taka od wieków przyciąga uwagę mężczyzn), nic straconego. Wystarczy, że stojąc, przechylisz nieco miednicę.

- Podkreślaj oczy. Niemal na całym świecie duże oczy są uważane za atrakcyjne, takie, które dają zmysłowe spojrzenia.

- Maluj usta na czerwono, ale jeśli nie lubisz tego koloru, oblizuj i wydymaj wargi, co je optycznie powiększy i podkreśli barwę. (Kiedy kobieta jest pobudzona seksualnie, powiększają się i lekko czerwienieją jej usta, piersi i narządy płciowe, ze względu na zwiększony dopływ krwi).

- A jak już będziecie blisko siebie, gładź przedmioty o fallicznym kształcie, np. nóżkę kieliszka, wiszący kolczyk, papieros czy chociażby własny palec. Także wsuwanie i zsuwanie pierścionka może sugerować, że chcesz się z nim kochać tu i teraz, a to na pewno podziała na niego dopingująco.

Zobacz: Jesteś jednorazowym impotentem?! Sprawdź! [WIDEO]

autor: Bożena Stasiak zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SEKSU