menu

Dla miłośników cyrku i historii

11.08.2017, godz. 02:00
Cyrk Zalewski
foto: materiały prasowe

Mieszkańcy dolnośląskich miejscowości z pewnością nie będą się nudzić podczas najbliższego weekendu. W tym regionie będą się bowiem odbywać dwa niezwykłe wydarzenia: XII Dni Twierdzy Kłodzko oraz V Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny OFCA.

Twierdza Kłodzko to doskonale zachowana i jedna z największych budowla obronna z okresu XVII i XVIII wieku. W dniach 11-13 sierpnia po raz dwunasty odbędzie się hucznie obchodzone święto tej warowni. Przewidziano liczne atrakcje, w tym barwną rekonstrukcję bitwy, która rozegrała się pod murami twierdzy między wojskami pruskimi i francuskimi (1807 r.). Na wyspie Piasek i w jej pobliżu odbędą się plenerowe zabawy forteczne, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, które pozwolą sprawdzić się w roli potencjalnego rekruta w kłodzkim regimencie. Po zakończonej bitwie na odwiedzających czeka jeszcze pokaz miodobrania, zwiedzanie obozu regimentowego i koncert między murami twierdzy w rytmie irlandzkich tańców.

Cyrk na każdym placyku

Od 11 do 13 sierpnia Oleśnica stanie się miastem śmiechu, akrobacji i innych wspaniałych pokazów cyrkowych. W piątek w godzinach wieczornych na dziedzińcu Zamku Oleśnickich i w amfiteatrze będzie miało miejsce fascynujące widowisko Fireshow, w których główną rolę zagra ogień. Towarzyszyć mu będą efekty pirotechniczne. Na rynku i zamkowym dziedzińcu zawisną taśmy, po których na wysokości kilkunastu metrów będą się przechadzać highlinerzy. Ponadto odbędą się liczne przedstawienia i pokazy trup cyrkowych z całego świata.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI