menu

Nergal stanie przed sądem za Jezusa na penisie?

30.01.2017, godz. 11:05
Nergal - zdjęcie Jezusa na penisie
foto: Instagram

Nergal znowu stanie przed sądem za obrazę uczuć religijnych? Ryszard Nowak po raz kolejny złożył zawiadomienie do prokuratury. Tym razem poszło o zdjęcie przedstawiające Jezusa na tle penisów, które muzyk umieścił na Instagramie w wigilię świąt Bożego Narodzenia.

Nergal po raz kolejny zaszedł za skórę Ryszardowi Nowakowi, przewodniczącemu Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Katolicki działacz pod koniec stycznia złożył kolejne zawiadomienie do prokuratury na wokalistę zespołu Behemot. Tym razem poszło o zdjęcie, które Adam Darski umieścił na Instagramie w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Fotografia przedstawia dwa 'krzyże' z Jezusami. Sęk w tym, że po bliższym przyjrzeniu widać, że 'krzyże' to nic innego jak sztuczne penisy. Pod takim zdjęciem Nergal umieścił zapytanie do fanów "Świętowaliście już?"

Artykuł 196 kodeksu karnego mówi, że „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – napisał w piątek rano w informacji prasowej do mediów Ryszard Nowak, szef Komitetu Obrony przez Sektami i Przemocą. – Dlatego w dniu dzisiejszym, drogą mailową, złożyłem doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie znieważenia Jezusa Chrystusa przez Nergala.

To nie pierwszy spór między Nergalem a Ryszardem Nowakiem. Najgłośniejszą rozprawą sądową była sprawa koncertu, podczas którego lider zespołu Behemot podarł Biblię, a jej kartki rzucił w publiczność z okrzykiem "Żryjcie to g***".

Co przedstawia zdjęcie umieszczone przez Nergala w wigilię Bożego Narodzenia?

Okazuje się, że zdjęcie Jezusa przytwierdzonego do penisa to nic innego jak rzeźba Antecedent death, Phallus I, której autorem jest Thomas Gabriel FIsher, szwajcarski muzyk i artysta. Obrazy tej rzeźby, jak i sama rzeźba (jest kilka jej wersji) są powszechnie dostępne w sieci, jak również na sprzedaż.

Are you celebrating already? @tomgabrielfisher

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Nergal Darski (@nergal69) 24 Gru, 2016 o 9:49 PST

ZOBACZ: Nergal chce wystąpić w "Azja Express 2"?

WIĘCEJ WIADOMOŚCI