menu

Chciała przywitać Tuska "kajdankami i SZUBIENICĄ" - złożyła rezygnację!

21.04.2017, godz. 11:53
Donald Tusk w prokuraturze
Donald Tusk w prokuraturze foto: EAST NEWS

W środę w Warszawie pojawił się Donald Tusk, aby złożyć zeznania jako świadek w prokuraturze. Z tej okazji powstała na Facebooku grupa "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje", gdzie wypowiadali się główne krytyczne względem byłego premiera osoby. Jedną z nich okazała się dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska Beata Nowosielska, która opublikowała komentarz: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". Choć szybko usunęła ona wpis i wszystkie swoja konta, to jak wiadomo- w internecie nic nie ginie. W piątek urzędniczka resortu Szyszki złożyła więc rezygnację.  

Gdy tylko sprawa wyszła ja jaw urzędniczka postanowiła przeprosić za swoje słowa, pisząc: - Wyrażam głębokie ubolewanie w związku z moimi komentarzami dotyczącymi bieżących wydarzeń, zamieszczonymi na moich kontach w portalach społecznościowych. (…) W żadnym razie nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek, a tym bardziej zachęcanie do wyrządzenia krzywdy komukolwiek.

Samo ministerstwo początkowo wyraziło jedynie dezaprobatę dla słów Nowosielskiej, pisząc na swojej stronie:  - Oświadczenie Ministerstwa Środowiska ws. dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji. Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej.

 

 

Dopytywany w tej sprawie przez dziennikarza TVN minister Jan Szyszko odpowiedział: - W ogóle uważam, że trzeba być kulturalnym w każdym zakresie, również i do wszystkich ludzi na świecie. Na pewno ministerstwo w tej sprawie wyda jakąś opinię. (...) Oczywiście na pewno resort to sprawdzi. Jak się okazało, minister dotrzymał słowa, gdyż w piątkowe przedpołudnie na stronie ministerstwa pojawiła się informacja, że dyrektor Nowosielska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska.

To może jednak nie być koniec problemów Nowosielskiej:

 

 

Zobacz także: Urzędniczka od Szyszki o "Kajdankach i SZUBIENICY" dla Tuska. Ministerstwo środowiska zabrało głos

WIĘCEJ WIADOMOŚCI