menu

Kolejne PISMO prezydenta Dudy do ministra Macierewicza. O czym tym razem?

21.04.2017, godz. 13:29
Andrzej Duda, Antoni Macierewicz
foto: Super Express

Do Internetu trafiło kolejne pismo, które prezydent Andrzej Duda wysłał do ministra Antoniego Macierewicza. W piśmie prezydent prosi o przedstawienie informacji na temat m.in. przeniesienia żołnierzy zawodowych z jednostek operacyjnych do Wojsk Obrony Terytorialnej. Pismo skomentował już Marek Magierowski z prezydenckiej kancelarii.

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje na temat korespondencji między szefem MON a prezydentem. Andrzej Duda w listach skierowanych do Antoniego Macierewicza prosi o wyjaśnienie pewnych sprawy, odpowiedzi na tematy dotyczących wojska. Tak też jest i teraz. Do mediów wyciekło pismo, w którym czytamy, że prezydent Duda chciały uzyskać informacje na temat zwolnień żołnierzy zawodowych w 2016 i 2017 roku, prognozy zwolnień żołnierzy zawodowych oraz liczby dotychczasowych przeniesień żołnierzy zawodowych z jednostek wojsk operacyjnych do nowo tworzonych pododdziałów i oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej, a także wpływu dokonanych i dokonywanych zmian na gotowość bojową i mobilizacyjną jednostek bojowych, w tym pokazanie skali braków w ukompletowaniu jednostek wojskowych żołnierzami zawodowymi w poszczególnych korpusach osobowych.

Zobacz: Opozycja chce dymisji Macierewicza. Dziś składa wniosek w Sejmie

Pojawienie się pisma skomentował w rozmowie z TVN24 szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski: - Ta korespondencja jest korespondencją jawną i prawo nakazuje nam, Kancelarii Prezydenta, takie pisma upubliczniać. I dodał, że prezydent śledzi wszystkie działania pana ministra obrony narodowej jako że jest zwierzchnikiem sił zbrojnych: - Ma swoje uwagi, ma swoje wątpliwości niekiedy i stara się poruszać te kwestie w swoich rozmowach, czy właśnie w pismach kierowanych do pana ministra obrony narodowej oczekując wyjaśnień, oczekując doprecyzowania pewnych informacji. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego - ocenił Magierowski.

Źródło: X-NEWS
WIĘCEJ WIADOMOŚCI