menu

Rydzyk kręci lody [ZDJĘCIA]

19.06.2017, godz. 02:00
Rydzyk kręci lody
Rydzyk kręci lody foto: Piotr Lampkowski/Super Express

Najbardziej znany ksiądz w Polsce, ojciec Tadeusz Rydzyk (72 l.), doskonale wie, czego potrzebują wierni. Najpierw wybudował okazały kościół w Toruniu, a teraz przy świątyni powstała kawiarnia. Można w niej zjeść lody, ciastka i napić się kawy. W menu znalazła się też "rywalka", czyli połączenie zupy pomidorowej z ogórkową.

Kawiarnia znajduje się obok kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Trzeba przyznać, że jej wygląd robi wrażenie. Posadzki wyłożono brązowym marmurem, a ściany zdobią płaskorzeźby.

Ceny? Gałka lodów kosztuje 3 zł, kawa - 5 zł, herbata - 4 zł, woda - 2 zł. Za pączka zapłacimy 2 zł, a rogalika - 1,5 zł. Nasi dziennikarze, którzy osobiście postanowili przeprowadzić inspekcję w kawiarni, byli zachwyceni lodami. Waniliowe były doskonałe, czekoladowe przepyszne, a lody pistacjowe to niebo w gębie. Tego się nie da opisać.

W budynku jest również sklep z dewocjonaliami i książkami. Na półkach m.in. biografie braci Kaczyńskich czy Andrzeja Dudy (45 l.), a obok koszulki patriotyczne i pamiątki związane z Radiem Maryja. Co ciekawe, w ostatni weekend ojciec Rydzyk skarżył się na. rządy PiS. Dyrektor Radia Maryja w audycji "Rozmowy niedokończone" stwierdził, że zarządzane przez niego media otrzymują niewiele ogłoszeń państwowych. - Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Jak to rozumieć? - pytał Rydzyk.

Chyba jednak z tą kasą u ojca dyrektora nie jest tak źle, skoro otworzył kolejny swój biznes.

ZOBACZ: Niemiecki minister OSTRZEGA przed falą migrantów z Afryki

Źródło: NOWA TV
WIĘCEJ WIADOMOŚCI