menu

Nawałnice nad Polską. Zerwane dachy, zalane domy. NAJWIĘKSZE ZNISZCZENIA w Wielkopolsce - WIDEO, Youtube

06.09.2011, godz. 08:47
Trąby powietrzne i nawałnice niszczyły domy
foto:

Gwałtowne burze z ulewami i porwistym wiatrem przeszły nad Polską z poniedziałku na wtorek. Wichury zrywały dachy z domów, a woda wlewała się do piwnic i garaży. Tylko w Wielkopolsce strażacy interweniowali prawie 370 razy, tam też zniszczenia są największe. Nawałnice nie ominęli także Kujaw, Opolszczyzny, Dolnego Śląska. W miejscowości Czepielowice (woj. opolskie) gard wielkości kurzych jaj zniszczył domy i budynki gospodarcze.

Wyjątkowo paskudne lato już się kończy, ale burze nie zamierzają tak łatwo odpuścić. Od poniedziałkowego popołudnia z zachodu na wschód Polski przechodzi front atmosferyczny, który przynosi niszczycielskie nawałnice.

Miniona noc upłynęła koszmarnie szczególnie mieszkańcom Wielkopolski, Opolszczyzny, Kujaw, Dolnego Śląska. Burze, jakie nawiedziły te regiony kraju przyniosły wiele strat. Strażacy wyjeżdżali do interwencji w sumie ponad 800 razy. Musieli się uporać z połamanymi drzewami, które spadały na domy i drogi, zerwanymi dachami, zalanymi piwnicami oraz garażami.

Na szczęście najgorsze już minęły. Od rana trwa usuwanie zniszczeń i szacowanie strat. W Wielkopolsce uszkodzonych lub zerwanych zostało prawie 160 dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. W województwie kujawsko-pomorskim wiele gospodarstw pozbawionych jest prądu, a na Dolnym Śląsku woda wlewała się do piwnic i niżej położonych budynków.

W miejscowości Czepielowice na Opolszczyźnie grad wielkości kurzych jaj zmiszczył ponad 60 dachów domów i budynków gospodarczych.

ZOBACZ WIDEO ze zniszczeń po przejściu nawałnic >>>

WIĘCEJ WIADOMOŚCI