menu

Pogoda długoterminowa: W lipcu będzie lało, wiało, grzmiało

27.06.2017, godz. 02:00
deszcz
gdzie będzie padał deszcz, jaka pogoda 12 lipca, POGODA DŁUGOTERMINOWA, prognoza pogody na 12 lipca foto: EAST NEWS

Deszcze, burze, grad, a nawet nawałnice przeplatane upalnymi, parnymi dniami - tak ma wyglądać kapryśny lipiec. Średnia temperatura? Zaledwie 18 stopni!

Kto zaplanował urlop w lipcu, licząc, że jak zawsze będzie cieplejszy i bardziej pogodny od sierpnia, bardzo się rozczaruje. - Bo tym razem to sierpień obdarzy nas wakacyjną aurą - mówi Waldemar Skałba z biura meteorologicznego Cumulus. Jego zdaniem w lipcu pogoda będzie nadzwyczaj dynamiczna - nad Polską będą się ścierać chłodne i upalne masy powietrza, skutkując ekstremalnymi zjawiskami meteorologicznymi. - Słowem, gorące, parne dni na zmianę z deszczowymi, do tego burze, wichury, nawałnice, a nawet trąby powietrzne - wieszczy synoptyk.

Choć będą dni, w których termometry pokażą ponad 30 st. C, to jednak średnia temperatura miesiąca, skutecznie obniżana przez opady deszczu i chłodniejsze noce, wyniesie zaledwie 18 stopni! - Najchłodniej będzie w górach i nad morzem, z kolei najmniej opadów na zachodzie i południu Polski - mówi Skałba i radzi wziąć urlop w sierpniu.

Zobacz: Nie wpuścił DZIECKA do kościoła, bo miało ciemną skórę. Odpowie przed prokuraturą

WIĘCEJ WIADOMOŚCI