menu

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed burzami!

10.08.2017, godz. 13:32
burza i nawałnice
burza i nawałnice foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Pogoda na 10 sierpnia 2017 - IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami nad Polską. Do tego czekają nas upały. Na jaką pogodę przygotować się, wychodząc z domu 10 sierpnia 2017 roku? Sprawdzamy, gdzie jest burza i podajemy aktualną prognozę pogody

Burze nad Polską - takie ostrzeżenia znajdą się w prognozie pogody na 10 sierpnia 2017 roku. IMGW przestrzega przed gwałtownymi wyładowaniami w województwie łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim. "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia" - czytamy w komunikacie IMGW. Instytut zaleca również śledzenie aktualnej prognozy pogody i informacji na temat tego, gdzie jest burza.

Prognoza pogody na 10 sierpnia 2017 roku

Co w pogodzie na dziś czeka nas oprócz burz? Oto oficjalny komunikat IMGW: Temperatura maksymalna od 21°C, 25°C na wybrzeżu i Pomorzu, około 32°C w centrum, do 37°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie północno-wschodni i północy, w centrum i na południu zmienny, a na wschodzie południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h. Instytut Meteorologi wydał również ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla województwa dolnośląskiego. Oznacza to, że stany wody będą układać się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Śmiertelne skutki nawałnic

Zgodnie z ostrzeżeniami, poranne burze zebrały mordercze żniwo. - W wyniku nawałnic, które przeszły w czwartek nad Polską jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne - zakomunikował w TVN24 rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak. Są to pierwsi poszkodowani przez falę burz, która wróciła do Polski po kilku dniach spokoju. - Ofiara nawałnic to osoba, która zmarła po wywróceniu się łódki na rzece Narew w okolicach Kani Polskiej. - sprecyzował Frątczak. Zaledwie do godziny 11:00 straż pożarna musiała interweniować aż 1900 razy!

ZOBACZ: TRAGICZNE skutki nawałnic i burz w Polsce. POTĘŻNA ulewa, zalane ulice ZDJĘCIA

Lucyfer UDERZYŁ w Polskę. 176 tys. domów BEZ PRĄDU! [RELACJA NA ŻYWO]

Lucyfer coraz bliżej Polski! Nadchodzą ZABÓJCZE upały, IMGW ostrzega [SPRAWDŹ TEMPERATURY]

Źródło: X-NEWS
WIĘCEJ WIADOMOŚCI