menu

Policjanci URATOWALI rodzinę z dziećmi z pożaru! O krok od tragedii w Ostrowie Wielkopolskim

20.03.2017, godz. 17:07
Policjanci uratowali
foto: Policja

Taka postawa z pewnością może być dla polskiej policji powodem do dumy! Dwaj funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zauważyli pożar, natychmiast ruszyli do płonącego budynku i uratowali czteroosobową rodzinę, w tym dwójkę dzieci: 7-letnią dziewczynkę oraz 4-miesięcznego chłopca.  

Dramat rozegrał się 19 marca w jednej z miejscowości w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego. Dwaj policjanci, którzy mieli patrol, zauważyli, że w jednym z budynków wybuchł pożar. Bez zastanowienia ruszyli na pomoc mieszkańcom, którzy znajdowali się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Funkcjonariusze obudzili ojca rodziny, który powiedział, że w mieszkaniu znajdują się jeszcze jego żona oraz dwójka dzieci: 7-letnia dziewczynka oraz 4-miesięczny chłopczyk. Policjantom udało się ewaukować całą rodzinę z budynku oraz udzielić im pierwszej pomocy. Poszkodowani trafili do szpitala, musiał tam zostać również zostać przewieziony jeden z funkcjonariuszy, ponieważ podtruł się dymem.

- Szybka akcja ratunkowa podjęta przez policjantów przyczyniła się do uratowania życia kilku osób - opisuje policja na swojej stronie.

Czytaj: Policjanci uratowali tonącego psa [WZRUSZAJĄCE ZDJĘCIE]

WIĘCEJ WIADOMOŚCI