menu

Potężne nawałnice nad Polską. Są zabici i ranni. Pół miliona bez prądu

12.08.2017, godz. 09:35
burza i nawałnice
burza i nawałnice foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Pogoda nie odpuszcza. W nocy z piątku na sobotę nad rejonem Polski przeszły potężne nawałnice powodujące ogromne zniszczenia. Prądu nie ma pół miliona odbiorców. W wyniku nawałnic zginęło 5 osób, a wiele zostało rannych. W miejscowości Suszek od świata odcięty został obóz harcerski. Zginęło tam 2 młodych harcerzy, a wiele zostało rannych.

Nad Polską wciąż przechodzą gwałtowne burze i nawałnice. W nocy z piątku na sobotę nawałnice spowodowały ogromne zniszczenia. Połamane są tysiące drzew, zablokowane ulice, a nawet całe wsie. Straż pożarna wzywana była do zerwanych dachów, podtopień, a przede wszystkim rannych i poszkodowanych. Najgorsza sytuacja ma miejsce w województwie kujawsko - pomorskim, gdzie bez prądu zostało 500 tysięcy odbiorców. Są też zabici i ranni. Dwie ofiary to uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku na Pomorzu. Miejsce jest zablokowane przez połamane drzewa. Wysłano tam grupę poszukiwawczo - ratowniczą.  Na pomoc czeka tam 170 osób. Według informacji straży pożarnej 2 osoby czekające na pomoc, mogą być ciężko ranne - czytamy na tvn24.pl.

Niestety to nie jedyne ofiary nawałnic. W Konarzycach na Pomorzu drzewo przewróciło się na budynek. Zginęła przygnieciona tam kobieta. Z kolei w Małych Swornegaciach drzewo przygniotło mężczyznę na polu namiotowym. Po nocnych burzach rannych zostało 27 osób. M.in w Żninie kobietę uderzyła lecąca dachówka.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w Wielkopolsce. Tam straż pożarna interweniowała 2,5 tysiąca razy. Bez prądu wciąż pozostaje tam ponad 100 tysięcy osób.

 

Zobacz: Pogoda na weekend: Ostry ŻAR z nieba [ZDJĘCIA]

Polecamy: Wypadek Polskiego Busa. Jest wielu rannych

Zobacz: Perseidy 2017 w Warszawie. Gdzie oglądać Perseidy w Warszawie? Noc Spadających Gwiazd 2017

WIĘCEJ WIADOMOŚCI