menu

Przełom w sprawie Kajetana P.! Kluczowa decyzja prokuratury

17.07.2017, godz. 09:47
ADWOKAT NIE CHCE BRONIĆ HANNIBALA.
foto: Super Express

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa Katarzyny J., której Kajetan P. obciął głowę, wysłali do sądu akt oskarżenia. Śledczy zarzucają mu zabójstwo lektorki oraz napaść na psycholog oraz na policjanta. Hannibalowi z Żoliborza grozi dożywocie.

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. (l. 27). Prokuratura zarzuciła mu popełnienie zbrodni zabójstwa (art. 148 par. 1 kodeksu karnego), a także czynną napaść na policjanta (art. 222 par. 1 kodeksu karnego) oraz na biegłą psycholog (art. 223 par. 1 kodeksu karnego) - czytamy w komunikacie warszawskiej prokuratury, który został zamieszczony na stronie internetowej 17 lipca. Wiadomo, że Kajetan P. przyznał się do zabójstwa Katarzyny J. Do dwóch pozostałych zarzutów Hannibal z Żoliborza się nie odniósł. Grozi mu dożywocie.

Zbrodnia, którą popełnił Kajetan P. wstrząsnęła całą Polską. Hannibal z Żoliborza w brutalny sposób zamordował lektorkę języka włoskiego, Katarzynę J. a następnie uciekł z Polski. Dzięki połączonej pracy policji, Interpolu oraz Europolu, mężczyznę udało się zatrzymać na Malcie 17 lutego. Z informacji uzyskanych przez Super Express wynika, że tam szykował się już do ucieczki do krajów położonych w północnej części Afryki. Został zatrzymany w momencie, gdy wysiadał z autobusu komunikacji miejskiej w stolicy Malty. Był zdziwiony. Policjanci znaleźli przy nim nóż. W trakcie transportu do Polski Kajetan P. zaatakował policjanta, ale szybko został obezwładniony. Później zaatakował również biegłą psycholog.

Zobacz: Kajetan P. utrudnia pracę prokuraturze. Co się stało?

WIĘCEJ WIADOMOŚCI